שםשם המסייעמידע על העמותה לינק לעמותההשפעה על החינוך
ליזי פשפשוק- למסירה פשפשוק למסירה- הינה קבוצה אחת מני רבות תחת השם פשפשוק. זוהי קבוצה ציבורית בה ניתן להעלות חפצים, רהיטים, משחקים וכו.... למסירה בחינם, אני חושבת שזו דרך מדהימה לעזור לאנשים נזקקים, או בכלל פשוט לעזור ללא קטגוריה. אני אישית דרך קבוצה זו בעבר הצלחתי לעזור למשפחה נצרכת עם ריהוט לחדר ילדים וביגוד חורפי, זה כייף ממלא ומרגש:)https://www.facebook.com/groups/Pishpeshuk.Handover/?fref=tsאני חושבת שעמותות/ קבוצות אלו יכולות להועיל מאד בחינוך. עזרה זו יכולה לבוא לידי ביטוי במתן עזרה לתלמידים נצרכים וקידומם בחברה ומתן עזרה לבתי ספר וגנים (העברת חפצים שצריך).
ענת אידלברגחינוך יער חינוך יער היא עמותה קהילתית המחזקת את המעורבות החינוכית בשעות הלימודים ובשעות הפנאי ביער הסמוך ליישוב גבעת עדה. ילדי הגן ובית ספר הולכים כשעתיים בשבוע ליער כמו כן נערכים ביער מפגשי קהילה שונים. העמותה מקדמת את הפרוייקט ודואגת למקורות מימון תחזוקה ופיתוח פדגוגי.https://www.facebook.com/groups/994560713967742/?fref=tsהעמותה מכוונת לעולם החינוך וכשמה כן היא " חינוך יער" נועד לקרב את לבבותיהם של הילדים הגרים בסמוך ליער, אל היער, לגלות את עצמם בתוכו, ללמוד עליו ואתו לעסוק בו לשחק ליצור להרגע ולהתחבר.
בן גור-אריהשיתוף (מסירה וקבלת) חפצים תל חי זו קבוצה שבה אני חבר בפייסבוק כבר זמן מה. היא קבוצה טובה (ברוב הזמן) למרות שלעתים אנשים לאו דווקא מוסרים חפצים, אלא גם מוכרים. מה שטוב בקבוצה זו שהרבה פעמים אנשים שמחליפים ריהוט או כל דבר בבית, מוכנים לתרום אותו לכל דורש. השתמשתי בקבוצה זו (ואשתמש בה כנראה גם השבוע) כשעברתי דירה והיו לי חפצים שקבלתי מאחרים ולא רציתי למכור אותם, אבל בהחלט רציתי "להעביר את זה הלאה" לאנשים שבאמת זקוקים לחפצים אלו. כמו כן, בסוף השבוע הקרוב, אני עתיד לעבור דירה שוב ואני מתכוון למסור כמה חפצים לאנשים הזקוקים להם. מה שפחות טוב בקבוצה זו- לעתים אנשים מוכרים חפצים בסכומי כסף שלא כל כך הולמים... ולעתים גם מוסרים בה חיות שלכך יש קבוצות/ ארגונים העוסקים בכך.https://www.facebook.com/groups/133071637344/אני מלמד בפנימייה "ישיבה תיכונית" ותלמידיי לוקחים חלק בהתנדבויות. אני חושב שאפשר יהיה לשלב אותם כאשר אדם או משפחה נזקקת צריכים סיוע בשיפוץ מעונם או להנחיל ערכים של נתינה, תרומה לקהילה וסיוע לחלשים בחברה. בכלל, אני חושב שהתנדבות היא מעשה חינוכי בעל ערך עליון ושווה יותר מהרבה שעות של לימודים. חלק מתפקידנו כמחנכים, הוא ללמד את תלמידנו ש"דרך ארץ קדמה לתורה" ועלינו להיות בני אדם הרבה לפני למידת חומר לימודי.
רוני וולףקבוצת מסירת חפצים בחינם זוהי לא עמותה אלא קבוצה בפייסבוק, אשר בה ניתן למסור/ למצוא חפצים ורהיטים שבעליהם מעוניינים למסור אותם. https://www.facebook.com/groups/507174932636697/אני חושבת שקבוצה זו נפלאה והיא דוגמא לתועלת חברתית ולא נרקסיסטית, לאנשים אשר מוסרים את החפצים אין כל רווח מכך שמסרו אותם, זהו מעשה טוב שבחרו לעשות (כיוון שיכלו גם לזרוק את זה לזבל). אני חושבת שגם מסגרות חינוכיות יכולות להנות מסיוע זה. לדוגמא אפשר למצוא שם ספה לפנימיה או מדף וארונית לכיתה ועוד ועוד.
הוידהעמותה ללא מטרות רווח לילדים עניים ובסיכון העמותה ללא מטרות רווח לילדים עניים ובסיכון העמותה הזאת היא ארגון חברתי שעוסק בילדים ונוער עוזר להם מבחינה חברתית לימודית. https://www.facebook.com/%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%94-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97-%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F-1763033790594968/"ספרי ילדים שאתם כבר לא משתמשים בהם יועברו כתרומה אנונימית למיח"א אשר מטפלת בילדים לקוי שמיעה בסניף תל אביב - למען טיפול בילדים עם לקויות שמיעה. למעוניינים לתרום פרטים בפרטי.תודה" ציטוט מדף הפייסבוק של העמותה אני מאמינה שדרך עמותות כאלה אפשר לעזור לתלמידים עניים ולקדם אותם מבחינה לימודית לפי הביטוח הלאומי 60% מהתלמידים תחת קוו העוני עזרה לתלמידים עניים יקדם את החינוך בכל המדינה.


על מנת שנוכל לראות את התועלת החברתית ולא הנרקסיטית האישית (לפי המאמר) עליך למלא את הטבלה הבאה כדי שנוכל יחד לראות את התרומות החברתיות של הרשת החברתית. שים לב כי בסוף הטבלה עליך להציע כיצד נוכל לשלב את הסיוע החברתי בעולם החינוך.